2019-2020 BAHAR YARIYILI FİNAL ve BÜTÜNLEME SINAV TAKVİMİ

Sevgili Öğrencilerimiz,

 Bilindiği üzere COVID-19 Salgını nedeniyle Üniversitemiz 2019-2020 Eğitim-öğretim Yılı Bahar Yarıyılında derslerin uzaktan öğretim yoluyla yürütülebileceğine karar verilmişti.

Yükseköğretim Kurulunun 11.05.2020 tarihli kararında yer alan ”Dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların yüzyüze gerçekleştirilmemesine, bu sınavların üniversite yetkili  kurullarınca tercih edilecek dijital imkanlar veya ödev, proje gibi alternatif  yöntemlerin uygulanarak yapılması.” hükmü gereğince, Enstitümüz Ana Bilim Dallarında Dönem Sonu (Final) ile Bütünleme Sınavlarının Uzaktan Eğitim Yöntemiyle;  Dönem Sonu (Final) sınavlarının 15 Haziran 2020 – 03 Temmuz 2020 tarihleri arasında, Bütünleme sınavlarının ise 06-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılması kararlaştırılmış olup, sınav takvimi aşağıda verilmiştir. 

Sınav programında dersin sınavının hangi gün ve zaman aralığında (sabah/öğleden sonra) yapılacağı belirtilmiştir. Dersin sorumlu öğretim üyesi, sınavın hangi saatte yapılacağı, sınav süresi ve sınavın nasıl yapılacağı (test, test tipi sorulardan ve açık uçlu sorular, klasik sınav) ile diğer kuralları sınav saatinden en az 2 saat önce size e-mail aracılığıyla iletilecektir. Öğretim üyesinin belirttiği saatte sınav başlayacak ve size verilen sürede tamamlanacaktır.

Dönem Sonu (Final) Sınavı - Bütünleme Sınavının ödev olarak yapılması durumunda öğretim üyesi, sınav takviminden önce veya hafta süresince ödev konusunu size e-mail aracılığıyla iletilecektir. Ödevi teslim edeceğiniz tarih ise aşağıdaki sınav programında yer almaktadır.

Dönem Sonu (Final) - Bütünleme Sınavlarının veya ödevlerin başarılı bir şekilde yapılabilmesi için e-mail adreslerinizi mutlaka günlük olarak takip etmeniz gerekmektedir.

Koronavirüs ile mücadelede gösterdiğiniz hassasiyet ve destekleri için teşekkür eder,  sınavlarınızda başarı ve sağlıklı günler dileriz.


 Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü


2019-2020 BAHAR DÖNEMİ FİNAL ve BÜTÜNLEME SINAV TAKVİMİ- için tıklayınız.docx

Duyurulara Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi