CEY GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ AVCI TOROS ÜNİTV’DE

Toros Üni TV’de yayınlanan “Prof. Dr. Ahmet Özer ile Gündem” programının bu haftaki canlı yayın konuğu Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı oldu.

Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, program öncesi Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz’ü ziyaret etti. Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete program moderatörü Prof. Dr. Ahmet Özer katılım sağladı.

Öğrencilere iş hayatı için tavsiyelerde bulunan Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, ‘’ Öğrenciler iş insanların hayat hikâyesinden, tecrübelerinden, yaptıklarından yararlanmalı. Hayat hikâyesi, iş hikâyesi olmayan bir kişi iş insanı olamaz.  Ne iş yapıyorsan geçmişle ilgili bir alt yapının olması gerekir. Bir başarı hikâyen yoksa geleceği yazamazsın” dedi.

Limanlar konusuna değinen Avcı, ‘’Limanlar 1960larda ülkemizde güzel yerlere konumlandırılmış ancak daha sonrasında yanlış yapılaşma sonucu limanlar gelişememiş. Dünyanın büyük kentlerinde limanlar şehrin merkezinde ancak şehir ve liman trafiğini birbirinden ayırmışlar. O limanlar bulunduğu şehirlere büyük katkılar sağlamıştır. Bir bölgede limanlar şehri büyütür, şehir limanı değil’’ şeklinde konuştu.

3T konusunu değerlendiren Avcı, ‘’Tarım, Ticaret, Turizm’e ek olarak Lojistik’in de eklenmesi gerekmektedir. Lojistik maliyetlerinizi ne kadar aşağı çekerseniz satış avantajınız o kadar kolay olur ve onun için de bu bölgenin avantajı o kadar artmış olur. Yatırımlar lojistik ve liman bölgesine kaymış durumda’’ dedi.


Programın tekrarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=tr1It0oIDKU


 

Haberlere Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi

"