Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Öğrencileri Toros Üniversitesini Ulusal konferansta temsil etti

Hacettepe Üniversitesi ev sahipliğiyle 14.sü gerçekleşen Dilbilim Öğrenci Konferansı, Dilbilim, Yabancı Diller Eğitimi, Mütercim ve Tercümanlık, Türkçe Öğretimi vb. bölümlerden 42 üniversitenin katıldığı lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin kendi çalışma alanlarıyla ilgili dil çalışmalarını paylaştığı tartıştığı çok katılımlı çevrimiçi bir konferans gerçekleşti.

Hacettepe Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, Ankara Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi gibi birçok üniversitenin katıldığı bu bilimsel etkinlikte Toros Üniversitesini Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Öğrencilerinden Harun Ulu ve Fatma Öztaş çalışmalarını başarıyla sundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yabancı Diller Fakültesi yönetimi, “Toros Üniversitesi’ni temsil eden öğrencilerin henüz 2. sınıfta böyle bir başarı göstermesi, çalışma disiplini, bilgi edinim ve üretim sürecinin yansıması sebebiyle gurur verici oldu. Ayrıca çevrimiçi olması dolayısıyla tüm öğrencilerimizin aktif olarak katılmasına ve öğretici olmasına sebep oldu” dedi.


Haberlere Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi

"