ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN TOROS ÜNİTV’DE

Toros Üni TV’de yayınlanan “Prof. Dr. Ahmet Özer ile Gündem” programının bu haftaki canlı yayın konuğu Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin oldu.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, program öncesi Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz’ü ziyaret etti. Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete, program moderatörü Prof. Dr. Ahmet Özer katılım sağladı.

Halkın normal belediyecilikle mutlu edilemeyeceğini belirterek söze başlayan Başkan Çetin, ‘’Halk sosyal belediyecilik anlamında, kültür-sanat anlamında ne yaptığınıza bakar. Biz de bunu bildiğimiz için edebiyat dünyasında çok önemli bir yeri olan Orhan Kemal Edebiyat Festivalini düzenledik’’ dedi. Orhan Kemal edebiyat festivalinin dışında Çukurova Öykü Yarışması yapacaklarını ve Karikatür Festivali yaptıklarını dile getiren Başkan Çetin, ayrıca Karikatür Festivalinin dünyada konuşulan bir festival olduğunu ifade etti.

Adana’nın festivaller kenti olarak anılmaya başladığının altını çizen Çetin, Lezzet Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı, Jakaranda Kültür ve Sokak festivali düzenlediklerini ifade etti.

Z kuşağı hakkında da konuşan Çetin, ‘’ Z kuşağını önce anlamak ve doğru değerlendirmek lazım, siyasetin içine girmelerini sağlamak lazım, gençlerimiz siyasete soğuk bakmasınlar. Yaşamda tutunmak, iş yapmak, üniversite okumak da bir siyasettir. Siyasetten korkmasınlar. Ülkenin ve belediyelerin yönetimine talip olsunlar.’’ şeklinde konuştu.

Bugüne kadar ilçe belediyeler için 14 kamu araştırmasının ellerine geçtiğini söyleyen Çetin, 9 defa Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı, 3 defa en iyi 2.belediye başkanı ve 2 defa da 3. Olduklarını dile getirdi.

Programın tekrarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mh73DwEyRA8


Haberlere Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi

"