LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖZEL TOROS OKULLARI’NDAN

Özel Toros Okulları  öğrencisi Ekin Emekçi, Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) tüm soruları doğru  cevaplayarak 97 Türkiye birincisinden biri oldu.Türkiye’de 36 ilde sadece 97 kişinin tam puan aldığı LGS’de, birincilerden biri olan Özel Toros Okulları öğrencisi Ekin Emekçi’ye başarılarından dolayı tebrik töreni düzenlendi.

50. yıl yerleşkesinde bulunan Özel Toros Okulları Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene, Toros Okulları Genel Müdürü Ali Özveren, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mikail Eren, Özel Toros Okulları İlk ve Ortaokulu Müdürü Fatma Kozacıoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

EMEKÇİ: “ADAM AKILLI  ÇALIŞIRSANIZ KARŞILIĞINI ALIYORSUNUZ”

Törende ilk olarak konuşan LGS birincisi Ekin Emekçi, sınav sonucundan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, “bu bir süreç ve bir yıl çalışmanıza değiyor, gelip geçici bir süreç. Adam akıllı hakkını vererek çalışırsanız karşılığını alıyorsunuz. Bana düzenli çalışma alışkanlığı kazandırdığı ve okulu sevdirdiği için anaokulundan ve bugüne kadar üzerimde emeği bulunan Toros Okullarındaki bütün hocalarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ÖZVEREN: “BU BAŞARI  MUTLULUĞUN RESMİDİR”

Törende konuşan Özel Toros Okulları Müdürü Ali Özveren, “Ahir ömrümüzde güzel bir şey daha yaşadık, diyor ya şair mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin? Bu hakikaten mutluluğun resmidir. Ekin çok güzel bir şey söyledi, “adam akıllı çalışırsak” dedi. Bu iki kelime çok önemli, bir adam olmak iki akıllı olmak, Ekin öyle bir seçkin. Memleketimizin çocuklarının dünyadaki bütün akranlarından geri olmadıklarını hatta üstünlükleri bulunduğuna yürekten inandım. Ama ülke olarak neden fazla patentimiz yok, neden icadımız yok, neden bilim insanlarımız, sanatçılarımız yok, biz neden ikinci sınıf bir ülke gibi duruyoruz. Ben bunu eğitimle ilgili bazı eksikliklerimiz var olarak gördüm. Bu inançla yola çıktık ve 1964 yılında Toros Okullarını kurduk ve bu müesseseyi devam ettirdik. Biz özel bir okuluz ama ticari bir özelliğimiz yok, bizim özelliğimiz her çocuğumuzun yeteneklerini en üst seviyede geliştirecek ortamlar hazırlamak ve onlara bu imkânları sağlamak. Bu okulda okuyan çocuklar sanatta, sporda, bilimde her alanda dünya birincilikleri aldılar. Bu başarılar benim düşüncemi pekiştirdi, Türk çocukları akranlarına göre daha az yetenekli değiller belki de daha fazla üstünlükleri vardır. Bu sene pandemi nedeniyle öğrencilerimiz ve velilerimiz için sıkıntılı ve zor bir seneydi. Ekin’in ve 8. Sınıf öğrencilerimizin gösterdikleri başarılar bu senenin boşa geçmediğinin göstergesidir” dedi.

EREN: “TOROS AİLESİNİ  TEBRİK EDİYORUM”

Genel Müdür Özveren’in ardından söz alan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mikail Eren, pandemi sürecinde zor bir maraton yaşandığını belirterek, “6 tanesi evde olmak üzere toplam 392 okulumuzdan 29.131 öğrencimiz sınava girdi. Zorlu maratonda Ekin gibi bütün soruları doğru yapan öğrencilerimiz var. Bu gösterdiğiniz gayret ve başarılarınızdan dolayı sizleri yürekten kutluyorum. Öğrencimiz Ekin’i dinlerken iki kelimesi çok dikkatimi çekti. Birincisi “heyecan yaptım” dedi. Bilinçaltına sübliminal olarak baktığımız zaman o kadar çok alışmış ki yapmaya, heyecan yaptım dedi, heyecanlandım da diyebilirdi ama heyecan yaptım dedi. Bu öğrencimizin ne kadar hedefine, vizyonuna odaklandığının göstergesidir. İkinci kelime ise “adam akıllı çalışmak” Genel Müdürümüz de özetledi planlı çalışmak. Toros ailesine bu gösterdiği başarı için çok teşekkür ediyorum, Mersin olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak canı gönülden kutluyoruz, bu başarı hepimizin başarısı” dedi.

Konuşmaların ardından LGS birincisi Ekin Emekçi’ye ve sıralamaya giren diğer öğrencilere madalya takdim edildi.

Haberlere Geri Git

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi

"