MÜTERCİM VE TERCÜMANLIK (İNGİLİZCE) BÖLÜMÜ

Hakkında

Toros Üniversitesi'nin en yeni bölümlerinden birisi olarak 2019-2020 akademik yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretime başlamıştır. Bölgemizde bulunan üniversite programları arasında ilk olma özelliği taşıyan bölüm, yetkin akademik kadrosu, özgün eğitim programı ve öğrencilerine sunduğu farklı seçenekler ile kısa zamanda önemli gelişmeler göstermeyi hedeflemektedir.


Mersin; uluslararası ticaret yollarının kesişme noktasında olmasının getirdiği avantajları etkin bir biçimde kullanabilen, farklı dillerin ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir kent olarak yeni yetişecek mütercim tercüman adaylarına sonsuz olanaklar sunabilen bir kenttir. Uluslararası taşımacılık merkezi olması, bölge ülkelerinin bankacılık ve finans işlerinin yürütüldüğü gelişmiş altyapısı olması, serbest bölgenin ev sahibi olması ülkeler arasında son derece yoğun iletişimi yürütecek iyi yetişmiş, dillerin bilgisine hâkim uzmanlaşmış mütercim tercümanlara olan gereksinimi artırmaktadır.


Toros Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü, ulusal ve bölgesel düzeyde günümüz koşullarının gerektirdiği bilgi ve beceriler ile donanmış, dillerin yapı ve işlev bilgilerini üst düzeyde kullanabilen, dünya ve bölge kültürlerinin toplumsal yapılarını bilen mütercim tercümanlar yetiştirmektedir. Bu amaç doğrultusunda akademik ve yönetsel tüm hazırlıklarını tamamlamış olan bölümümüz eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Öğrenci Bilgi Sistemi

Hazırlık Bilgi Sistemi

Dış İlişkiler

Kalite Yönetim Sistemi

Bologna Bilgi Paketi

Kalite Güvence Sistemi